شنبه , ۲ مهر ۱۴۰۱

چگونه یک دونده خوب شویم؟

چگونه یک دونده خوب شویم؟

چگونه یک دونده خوب شویم؟

راه و روش هایی مفید برای اینکه بیشتر و بهتر بدویم.

آیا در حال تمرین برای یک ماراتون هستید؟ با نکاتی که به شما خواهیم گفت انگیزه‌ی بیشتری برای این کار کسب کنید.

برای انجام ماراتون یک دلیل داشته باشید، می‌خواهید برای خودتان آنرا انجام دهید، برای کمک به یک خیریه، یا فقط برای اینکه سریع‌تر شوید؟ یک دلیل قانع کننده پیدا کنید.

دلیل شما، چیزی است که در یک صبح سرد و بارانی شما را از رختخوابتان بلند می‌کند و به سراغ تمرین می‌کشاند.

تمرینتان، باید اولین کاری باشد که در صبح انجام می‌دهید. در این صورت به احتمال خیلی بیشتری تمرینتان را انجام می‌دهید و دلایل و حواس پرتی‌های کمتری باعث نادیده گرفتن تمرینتان خواهد شد. پس از هر جلسه‌ی تمرینتان، حرکات کششی انجام دهید تا عضلاتتان انعطاف پذیر شده و از وارد شدن آسیب به آن‌ها جلوگیری شود.

یک جفت کفش مخصوص دویدن که اندازه و مناسب پاهای شماست تهیه کنید تا از صدمات احتمالی جلوگیری کنید. پیشنهاد می‌کنیم به فروشگاه‌های ورزشی محله‌تان بروید تا در این مورد شما را راهنمایی کنند.

قدرت استراحت و دوره‌های ریکاوری را دست کم نگیرید. همیشه پس از یک جلسه‌ی تمرینی سنگین، یک تمرین سبک داشته باشید و حداقل هفته‌ای یک روز کامل به خودتان استراحت بدهید.

راه رفتن تقلب نیست! شما هنوز هم در حال پیشروی هستید. بهتر است بجای اینکه دویدنتان را قطع کنید، یک دقیقه به خودتان فرصت دهید و راه بروید، سپس دوباره تمرین را از سر بگیرید. اگر در آستانه‌ی تمرین بیش از حد هستید یا اینکه ناخوشید یا صدمه دیده‌اید، کلاً نباید تمرین کنید.

کسی را پیدا کنید که با شما تمرین کند. اگر شما جلسه‌ی تمرینی خود با همراهی شخص دیگری را در برنامه‌ی روزانه‌ی خودتان گنجانده باشید، احتمال بیشتری می‌رود که تمرینتان را انجام دهید. البته وقتی کسی باشد که با او گفتگو کنید، جلسه‌ی تمرینی باحال‌تری نیز خواهید داشت و زمان زودتر می‌گذرد (البته توجه داشته باشید که در طول جلسات تمرینی سنگین، گپ نزنید!).

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top