شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱

کیک پنیر با ژله انار

مواد لازم برای ۸ نفر:

– ۲۲۵ گرم بیسکویت جو
– ۷۵ گرم کره

مواد لازم مایه پنیری:

– ۳ قاشق سوپ‌خوری آب پرتقال
– یک قاشق سوپ‌خوری پودر ژلاتین
– یک پیمانه پنیر ماسکارپونه
– یک پیمانه پنیر خامه
– ۷۵ گرم یا سه‌چهارم پیمانه پودر قند
– یک پیمانه شیر نارگیل
– ۲ عدد سفیده تخم‌مرغ
مواد لازم برای روی کیک:
– ۲ عدد انار (دانه‌ شود)
– یک بسته پودر ژله انار

طرز تهیه:

۱ – یک قالب گرد مخصوص شرینی‌پزی با قطر ۲۳سانتی‌متر تهیه کرده و کف و دیواره آن را با روغن مایع چرب کنید. بیسکویت‌های جو را در دستگاه خردکن ریخته و به پودری نرم تبدیل کنید، سپس کره را آب کرده و روی بیسکویت جوی خردشده در داخل دستگاه بریزید.
در طول این مدت، دستگاه را چندبار روشن و خاموش کنید تا مواد، خوب مخلوط شوند. حالا مخلوط خمیری کره و بیسکویت را در قالب کیک بریزید و سطح آن را با ته قاشق صاف کنید؛ سپس در یخچال بگذارید تا سرد شود. به این صورت خمیر اصلی کیک آماده می‌شود.
۲ – برای درست‌کردن مواد میانی پنیری، یک کاسه بلوری آماده کرده و ابتدا آب پرتقال و سپس پودر ژلاتین را در آن بریزید؛ سپس ظرف را به مدت ۵ دقیقه کناری بگذارید تا مواد حالت اسفنجی بگیرد.
پس از آن، داخل کاسه فلزی مقداری آب ریخته و روی اجاق‌گاز قرار دهید تا به جوش آید، سپس کاسه حاوی آب پرتقال و پودر ژلاتین را روی کاسه فلزی قرار دهید و مرتب مواد را هم بزنید تا پودر ژلاتین با حرارت غیرمستقیم به‌طور کامل حل شود.
۳ – در ظرف دیگری هر دو نوع پنیر را با هم مخلوط کرده و ابتدا پودر قند و سپس شیر نارگیل را به آن اضافه کنید و کم‌کم هم بزنید. از طرف دیگر در ظرف تمیزی، سفیده‌های تخم‌مرغ را خوب بزنید تا حالت پف‌کرده پیدا کند. [خواص تخم مرغ] حالا ژلاتین محلول در آب پرتقال را سریع به مخلوط پنیری افزوده و پس از آن سفیده‌های تخم‌مرغ را اضافه کنید و آرام هم بزنید؛ سپس خمیر بیسکویتی را از داخل یخچال بیرون آورده و مواد را روی آن بریزید و دوباره در یخچال قرار دهید تا مواد به اصطلاح خودش را بگیرد.
در پایان، ژله انار را به روش معمول درست کرده و دانه‌های انار را هم در آن بریزید، سپس سطح پنیری را با ژله انار بپوشانید و دوباره در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد. به این صورت کیک پنیری شما آماده است. [آشنایی با خواص انار] نکته: به جای شیر نارگیل از شیر معمولی هم می‌توانید استفاده کنید ولی دیگر طعم و مزه نارگیل را نخواهید داشت

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top